Сайдинг

Ми в соц.мережах

Загальні поняття про застосування

Панельне провітрюване фасадне облицювання на основі ПВХ використовується для облицювання споруд без утеплення або в комбінації з відповідними ізоляційними матеріалами для додаткового утеплення бічних стін споруд, так звана система утеплення TERMO SIDING.

Виробник рекомендує здійснювати монтаж сайдингу після навчання фахівців. Але якщо Ви вирішите виконувати монтаж самостійно, уважно прочитайте інструкцію і суворо дотримуйтеся приведених рекомендацій.

Перед початком монтажу пам’ятайте:
  • матеріал при зміні температури змінює свої лінійні розміри,
  • облицювання повинне бути закріплене так, щоб вода стікала по поверхні і не потрапляла під облицювання.

Монтаж сайдингу.

Підготовка обрешітки

Перед початком монтажних робіт на фасаді необхідно демонтувати всі конструктивні елементи, які можуть заважати монтажу (громовідводи, водовідвідні труби, кабелі антен і т.д.). Після встановлення і центрування несучої обрешітки потрібно підготувати нові жерстяні і кріпильні елементи, розраховані на ширину нового облицювання.

Несуча обрешітка

Для правильного встановлення облицювання необхідно закріпити відповідну несучу обрешітку. Нею може служити, наприклад, решітка з дерев'яних брусків. Для споруд заввишки до 9 м використовують бруски з м'яких порід деревини, до висоти 22,6 м необхідно застосовувати дерево твердих порід. Мінімальна товщина брусків, на які монтується сайдинг без утеплювача, – 20 мм, при оптимальній ширині 30-40 мм

При монтажі несучої обрешітки необхідно усунути нерівності облицьовуваної поверхні з допустимими відхиленнями ±10 мм на довжину пластини. Це досягається застосуванням брусків різної товщини, дерев’яних підкладок або клинів. Використовуються також спеціальні металеві L-подібні профілі для зміцнення брусків, котрі дають можливість регулювати відстань бруска до поверхні стіни.

Горизонтальні пластини завжди кріпляться на вертикальні бруски обрешітки, а вертикальні – на горизонтальні бруски.

Відстань між брусками повинна бути не більш 40 см при горизонтальному облицювуванні і не більш 30 см – при вертикальному. Між першими трьома брусками від кутів вона повинна складати половину, тобто 20 см.

Бруски слід встановлювати уздовж всіх кутів, вікон, дверей або інших закінчень плоских стін.

При установці облицювання TERMO SIDING з утеплювача можна використовувати несучу обрешітку двох типів. 

Перший тип: горизонтальна обрешітка, виготовлена з брусків товщиною на 2-5 мм менше товщини ізоляційного матеріалу (наприклад, при використовуванні мінеральної вати завтовшки 5 см товщина брусків повинна бути 4,6-4,8 см). Після укладання ізоляційного матеріалу на обрешітку монтуються вертикальні бруски, так звана провітрювана обрешітка.

Другий тип: вертикальна обрешітка, виготовлена з брусків товщиною на 1,5-2 см більше товщини ізоляційного матеріалу. Ця спрощена обрешітка виконує несучу і провітрюючу функцію. Відстань між окремими брусками 40 см, що не розповсюджується на перші три бруски, розташовані від кутів конструкції (див. п. 2.2.4.). При використовуванні другого типу обрешітки вимагається укріплювати ізоляційний матеріал за допомогою тарілкоподібних притисків в кількості 2-6 штук на квадратний метр.

Кріпильні елементи

Для зміцнення профілю застосовуються наступні кріпильні елементи:

цвяхи – нержавіючі з діаметром головки мінімум 8 мм, діаметром ніжки 3 мм і завдовжки не менше 20 мм; притиски, гвинти, L-профилі.

Для досягнення розрахункового терміну служби облицювання рекомендується використовувати тільки якісні матеріали.

Загальні рекомендації при роботі з облицюванням

Все облицювання повинне бути встановлене так, щоб потоки води стікали по поверхні і не потрапляли під облицювання.

Сайдинг і додаткові профілі при нагріванні подовжуються, а при охолоджуванні стискаються, і довжина пластини може змінюватися в межах від 7 мм на 4000 мм довжини залежно від температури.

Якщо монтаж здійснювався при високих температурах, профілі розігріті і частково подовжені, тому необхідно враховувати можливість стиснення пластини, при монтажі в холодний час – можливість збільшення лінійного розміру до 10 мм.

Правила монтажу облицювання:
  • Сайдинг повинен закріплюватися вільно, з відстанню в 1 мм між профілем і головкою цвяха для можливих теплових розширень матеріалу.
  • Зміцнюючі елементи повинні розташовуватися всередині отворів при кріпленні для температурних змін довжини.
  • Цвях повинен забиватися перпендикулярно відносно профіля.
  • Заборонено забивати цвяхи безпосередньо в профіль, оскільки це заважає температурним змінам довжини.
  • На всіх можливих стиках двох пластин необхідно залишати так званий температурний проміжок мін.7 мм на збільшення теплових змін довжини профілів.
  • Пластини при монтажі повинні розміщуватися вільно, без напруження.
  • Укріплена пластина повинна мати проміжок для компенсації температурних деформацій.

Монтаж допоміжних елементів

Допоміжні елементи - це початкові, кутові та інші профілі, які монтуються перед початком монтажу основних профілів з урахуванням правил монтажу, наведених в п. 2.4., а також наступних рекомендацій:

 Початкова планка повинна кріпитися внизу вздовж всієї поверхні так, щоб нижній край планки був на одному рівні. Залишайте проміжок на кутові елементи, J- профілі і т.д. а між кінцями стартових планок залишайте проміжок 7-13 мм (мал. 1, 2). Цвяхи необхідно розташовувати на відстані не більш 25 см один від одного в кріпильних отворах.

Кутові елементи – зовнішні і внутрішні повинні монтуватися на відстані приблизно 7 мм від верхнього краю стіни до

Мал. 1. Монтаж стартової планки.   Мал. 2. З'єднання стартових планок.

Монтаж стартової планки

Мал. 3. Монтаж внутрішнього кута.   Мал. 4. Монтаж зовнішнього кута

нижнього краю першого ряду основного облицювання. Кожен кутовий елемент кріпиться цвяхами, розташованими на відстані не більш 300 мм між сусідніми цвяхами всередині отвору, крім найвищого, що забивається у верхнійкрай отвору (мал. 3, 4).

Мал. 5 і 6. З'єднання кутових елементів.

З'єднання кутових елементів

На внутрішніх кутах можна використовувати два J-профиля таким чином, що бічна сторона одного профілю торкається сусідньої стіни, а бічна сторона іншого профілю торкається короткої зовнішньої сторони першого профілю.

Кутові елементи встановлюються навколо «втоплених» віконних і дверних отворів, причому спочатку монтуються бічні профілі, а потім верхній. Для стику кутових елементів під прямим кутом необхідно підготувати обидва кінці верхнього профілю згідно мал. 7, а верхні кінці бічних профілів згідно мал. 8.

Мал. 7. Підготовка кутового елементу   Мал. 8. Підготовка бічного елементу.

Підготовка кутового елементу

З обох сторін вікна під зливом встановлюється профіль, що впирається в паз кутового профілю.

Основну облицювальну пластину необхідно підготувати так, щоб її можна було вставити під віконний отвір (рис 9), причому необхідно залишити 15 мм для кріплення її в закінчуючому профілі. Уздовж горизонтального краю обрізного профілю перфораційними кліщами через кожні 15 см вибиваються спеціальні зацепи, що служать для зміцнення в закінчуючому профілі. Пластина зачіпляється за S-подібний замок попередньої пластини.

Мал. 9. Монтаж пластини під вікном.   Рис 10. Монтаж пластини над вікном.

Монтаж пластини під вікном

Монтаж горизонтальних профілів

Для досягнення більш естетичного вигляду профілів на бічних сторонах споруди, що перекриваються, монтаж починати з протилежної сторони від головного входу у напрямку до входу, на передній і задній стіні – від кутів у напрямку до вхідних дверей.

Забороняється використовувати пластини коротше 600 мм.

Пластини слід стикувати в місцях найвіддаленіших від експлуатаційних отворів (вікна, двері).

Над перекриттям необхідно розташовувати мінімум дві цілі пластини, а наступний стик розташовувати на відстані не менше 600 мм (мал. 11).

Мал. 11. Розташування стиків .   Мал. 12 Перекриття горизонтальних пластин.

Розташування стиків

На пластинах з фабричним вирізом необхідно зробити такий же виріз самостійно – відрізати частину закріплювального S-подібного замка завдовжки 38 мм.

Монтаж останніх пластин під вітровою дошкою або зливом:

встановити закінчуючий профіль під вітровою дошкою або зливом:

підготувати останню пластину і відрізати верхню частину на відстані, необхідній для фіксації її в закінчуючому профілі;

після пробиття перфораційними кліщами зацепів для фіксації у верхній частині пластини встановити її в проміжок між останньою пластиною і закінчуючим профілем.

У зв'язку різноманіттям споруд і різними видами облицьовуваних поверхонь неможливо описати всі деталі монтажу в короткій інструкції по установці. У разі неясності в деталях монтажу звертайтеся до монтажних фірм або до виробника, де Вам нададуть додаткову інформацію.

Реалізуємо продукцію в містах: Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Луцьк, Чернівці, Хмельницькій, Рівне, Ужгород.

Контакти

ТОВ ЛУКА
ic phone+38 (0342) 50-04-54
ic mobile +38 (050) 685-62-22
ic mobile +38 (068) 878-69-69
ic addressвул. Побутова, 6  м. Івано-Франківськ
ic calendarПн - Пт: 9-18,  Сб,Нд: вихідний

Запитання онлайн

Ім'я
E-mail
Телефон
Запитання

 

Виникли запитання?

Зателефонуйте нам

 

+38 (0342) 50-04-54

+38 (050) 685-62-22

+38 (068) 878-69-69

CLOSE